На тлі слабкої економіки росія зацікавлена зберегти США в переговорному процесі заради потенційного скасування санкцій та співпраці, вважає аналітик.
Про це розповів військовослужбовець ЗСУ, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в інтерв’ю ведучій "Ми - Україна" Юлії Галушці.
Аналізуючи, чому Путін міг активно підтримати ідею такого плану та просувати так зване перемир'я, Мусієнко висунув дві основні причини. По-перше, це спроба дискредитувати ідею США та України про повне й безумовне припинення вогню, представивши саме російські пропозиції як єдино можливі, а Путіна – як головного миротворця. По-друге, експерт вважає, що Кремль насправді зацікавлений у збереженні Сполучених Штатів у переговорному форматі.
Підтвердження цьому Мусієнко бачить у пунктах, які фігурували в американських медіа як частина можливих "планів Трампа": повне скасування всіх санкцій проти рф, запроваджених з 2014 року, та широке економічне співробітництво, зокрема в енергетиці та видобутку рідкоземельних металів. Експерт нагадав про відповідні заяви спецпредставника Путіна під час візиту до США. Ці потенційні економічні вигоди є вкрай важливими для росії на тлі її складного фінансово-економічного стану, який Мусієнко іронічно охарактеризував як стан "скоріше тушканчика, аніж тигра".
Експерт також звернув увагу на ймовірну хитрість у процедурі представлення плану: спочатку його нібито покажуть Україні в очікуванні згоди на поступки, а вже потім уповноважений представник поїде до Москви для зустрічі з Путіним. Мусієнко відзначив і зміну акцентів у російській пропаганді: головним ворогом дедалі частіше зображується Велика Британія, а не США, що може свідчити про прагнення Кремля до нормалізації відносин зі Сполученими Штатами, вбачаючи у можливій зміні американської адміністрації свій шанс.
Як писав "Ми-Україна" раніше, найгіршим варіантом для України буде, якщо Сполучені Штати Америки та росія об'єднаються та будуть звинувачувати Україну.