Закон про підвищення податків не оминув і нерухомість. Військовий збір становитиме не 1,5%, а 5% і сплачується він, в тому числі при продажі квартир.
Як нові податки вплинуть на ринок нерухомості, у цифрах та відсотках розбиралася кореспондентка “Ми-Україна” Вікторія Дмитренко.
“Відповідно до нового законодавства, підвищується ставка саме з військового збору”, - повідомив юрист Микола Максимов.
Тепер витрати зростуть на оформлення угод на всі квартири, де правовласності менш ніж три роки.
“Якщо ж нерухомістю володіє продавець менше чотири роки, це буде ставка 5% податку на доходи фізичних осіб додатково до цих двох, плюс військовий збір раніше 1,5%, буде 5%”, - зазначив юрист Андрій Ставнюк.
Як приклад, візьмемо квартиру, яку продають за 50 000 доларів. Видатки при старих податках були:
- податок на доходи фізичної особи 5 %,
- 1% - пенсійний збір,
- держмито - 1%,
- 1,5% - військовий збір,
- послуги нотаріуса від 250 доларів.
Усього 4500 доларів мінімум, або майже 187 000 гривень.
Зараз ПДФО, пенсійний збір, держмито, нотаріус, платимо стільки ж, окрім військового збору, який виріс втричі. Виходить, переплачуємо за одну угоду 1750 доларів, або майже 73 000 гривень.
“Якщо людина продає квартиру, якою володіє чотири, п'ять, 10 років, і це перший продаж, то в такому випадку податку не буде ніякого, відповідно не буде збільшеного військового збору”, - зазначив Максимов.
Підвищений військовий збір платимо за нову нерухомість, якій менш ніж три роки. Якщо ж нерухомості понад три роки, але власник за рік встиг ще щось продати, тут податку не уникнути.
“Наприклад, людина продає паркомісце, а потім продає квартиру. От якщо спершу продати паркомісце, а потім квартиру, навіть квартири якими володіє людина більше ніж три роки, вже виникне оподаткування на податок на доходи фізичних осіб та військовий збір”, - повідомив Ставнюк.
Для власників квартир за програмою “єОселя” правила працюють, як для всіх. Витрати зростуть, адже зараз більшість квартир за “єПрограмою” в новобудовах. Відповідно, це житло, якому менш як три роки.
“Зараз, наскільки я знаю, Кабмін змінює ці критерії, що можна набувати житло, яким продавець володів понад десять років” - сказав Максимов.
Для тих, хто квартиру отримав у спадщину, нових податків платити не потрібно. Матимуть пільги також військовослужбовці та учасники бойових дій.
Як інформував “Ми-Україна” раніше, 5 грудня президент підписав законопроєкт 11281. Завдяки йому на спеціальному порталі обіцяють створити інтерактивну мапу з об'єктами нерухомості, які придатні для проживання ВПО.