Очільник КМВА розповів про стан укриттів, відповідальних та фінансування в столиці

Очільник КМВА розповів про стан укриттів, відповідальних та фінансування в столиці

Питання облаштування укриттів у столиці залишається критично важливим. Укриття в закладах освіти мають бути пристосовані до безперебійного навчального процесу та вміщувати всіх учасників освітнього процесу.

Про це розповів очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко в ефірі “Ми-Україна”.

"Якщо, наприклад, у школі під час занять перебуває 200 дітей та 100 вчителів, то укриття має одночасно вміщувати 300 людей. Якщо ця норма не виконується, застосовується змішана форма навчання або використовуються інші укриття за договором", - зазначив Ткаченко.

За його словами, одним з основних пріоритетів є відповідність укриттів санітарно-гігієнічним нормам і забезпечення безбар'єрності. 

"Сьогодні це ключова вимога до кожного укриття, яке будується, реконструюється або ремонтується. Всі укриття, навіть ті, що були зведені раніше, повинні бути облаштовані для маломобільних груп населення", - наголосив посадовець.

Ткаченко також окреслив питання відповідальності за стан укриттів: "Якщо укриття розташоване в дитячому садочку - відповідальність несе керівник садочка. Якщо це приватний об'єкт, але він є на мапі укриттів і доступний для населення, відповідальність лежить на його власнику".

Він підкреслив, що всі захисні споруди, включені до офіційної мапи укриттів, повинні бути відкриті 24/7 та облаштовані всім необхідним під час повітряних тривог. 

"Якщо люди не можуть потрапити в укриття, потрібно звертатися до всіх можливих служб для якнайшвидшого вирішення проблеми. Питання безпеки - це пріоритет номер один", – додав він.

Щодо фінансування, Ткаченко зазначив, що кошти в бюджеті міста є.

"Минулого року Київ не витратив 14 мільярдів гривень, і ці кошти могли бути використані на облаштування укриттів. Кошти в місті є, і я вважаю, що ті рішення, які сьогодні приймаються Київської міської ради, вони правильні, але недостатньо об'ємні. Тому що нещодавно мало було виділено близько трьох мільярдів гривень на захисність бюро цивільного захисту, але останній момент зняли половину коштів, і не вся сума сьогодні йде на облаштування", - повідомив він.

Як писав “Ми-Україна” раніше, питання роботи громадського транспорту в Києві під час тривог найближчим часом.

Головне