Нова система переведення військових між підрозділами - хто може переводитись

Нова система переведення військових між підрозділами - хто може переводитись

Міністерство оборони запровадило цифрову процедуру переведення військовослужбовців між підрозділами через додаток "Армія+". Детально про новий функціонал в ефірі "Ми-Україна" розповіла заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Як на практиці працюватиме процедура переводів для військових в додатку "Армія+"

"Сьогодні уряд спростив процедуру переведення військовослужбовців з підрозділу в підрозділ - це постанова Кабміну, яку розробило МО разом з громадськими організаціями, разом з військовими, з Генштабом. І тепер у цьому процесі те, що дуже нас тішить, з'явився застосунок "Армія+". Це єдина мобільна програма для всіх військовослужбовців, там вже майже 400 000 верифікований військовослужбовців. Тобто тепер подача рапорту про переведення переводиться в цифровий формат, рапорт на переведення з підрозділу в підрозділ можна оформити за декілька хвилин, покрокові підказки є прямо в смартфоні  - вони допоможуть додати важливі дані для погодження такого переведення", - розповіла вона.

Кого можна перевести з підрозділу в підрозділ в "Армія+"

Нова система дозволяє переводити: 

  • військових з тилових частин до бойових,
  • між бойовими підрозділами,
  • з бойових до тилових - якщо є висновок військово-лікарської комісії і людина не може займати свою поточну посаду за станом здоров'я.

"Вже зараз очікуємо дуже високий інтерес серед військових до цього функціоналу. Серед іншого це можливість для кожного з них активніша використовувати свої навички та досвід там, де вони вбачають себе найбільш важливими а вмотивованими", - пояснила Черногоренко.

Якшо відмова у переведенні

"Кожному військовослужбовцю, який подає електронний рапорт через "Армію+" гарантується його розгляд протягом 72 годин. При відмові зазначається чіткий перелік причин, чому такий рапорт не погоджується. В чому ще перевага такого функціоналу? - Зараз є прямий зв'язок між військовим з будь-кого підрозділу і Кадровим центром ЗСУ. В більшості випадків до командирів звертатися не потрібно, якщо все ж це погодження потрібно - то Кадровий центр особисто сам направляє йому такий рапорт і вирішує питання в інтересах військовослужбовця", - зауважила заступниця голови МО.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в уряді визнали, що економічне бронювання від мобілізації не сприймається військовими на фронті, тому Кабмін працює над розробкою нової моделі

 

Головне