Не втрачати надію: Чим довше триває війна, тим складніше увагу світу тримати навколо України, - Зеленська

Не втрачати надію: Чим довше триває війна, тим складніше увагу світу тримати навколо України, - Зеленська

Перша леді України Олена Зеленська зізналася, що чим довше триває війна, тим тримати увагу світу навколо України стає складніше. Про це вона розповіла у ексклюзивному інтерв'ю телеканалу "Ми-Україна".

"Не треба чекати, що колись стане легше, але і не треба складати руки. Пам’ятаю, коли вперше почула вираз Ukraine fatigue (втома від України) - це було у 2022 році. Це розпочалось з російської пропаганди, яку потім підхоплювали журналісти в різних частинах світу і здебільшого її використовували люди, яким треба було пояснити свою мляву реакцію на війну в Україні. Але ми не здавалися всі, ми продовжували говорити на всіх майданчиках. Так, дійсно, чим довше триває війна, тим складніше увагу світу тримати навколо тільки наших проблем. Але ми маємо бути реалістами, світ великий і кожного дня може запалитись війна десь в іншому місці. Це не означає, що ми маємо змінити свою поведінку. Одна з наших найважливіших рис - це витривалість, це велика цінність для нас для українців і ми маємо її плекати. Хай би що хто не робив, нам своє робити і не втрачати надію. Ми не бачимо зараз відведення погляду від наших глобальних партнерів і останніми тижнями ми бачили підтвердження цього", - зазначила Олена Зеленська.

Водночас вона додала, що нині всі українці біжать марафон, у якому неможливо розрахувати сили, бо дистанція невідома. І тут для кожного українця важливо, наголосила перша леді, підтримувати своє ментальне здоров’я в умовах війни.

"Ми біжимо марафон, це не коротка дистанція, де ти можеш розраховувати сили і добігти швидко. Ти не можеш зараз розрахувати сили, тому що дистанцію ми не знаємо, на жаль. Але маємо плекати ці сили. Нервова система кожної людини унікальна, як і імунітет. Хтось витримує більше, хтось менше і назовні ми також по-різному демонструємо те, що у нас всередині. Треба бути уважним до себе і звертати увагу, коли потрібна допомога. Головне, про що ми маємо зараз всі думати, це про ціну нероблення - що буде, якщо ми зараз всі разом не будемо чогось робити. Уже відомо, що депресії дуже збільшують рівень ризику серцево-судинних захворювань і наша система охорони здоров’я уже це фіксує. Недосипання та проблеми зі сном приводять до діабетів, ожиріння та інших метаболічних проблем. Постійний стрес, постійний кортизол - людина більш ризикує отримати інфекційні захворювання. Є багато фізичних проявів того, коли ми довго не звертаємо увагу на своє "менталку". Є і дуже небезпечні наслідки і для економіки. Щорічно ЄС втрачає 5% ВВП через проблеми з ментальним здоров’ям - через те, що люди неефективні на робочих місцях", - заявила Олена Зеленська.

Як повідомляли "Ми-Україна", раніше перша леді України Олена Зеленська наголосила, що амбасадором нашої країни повинна бути кожна людина.

Головне

Інавгурація російського диктатора Володимира Путіна, яка має відбутися 7 травня, є спробою створити ілюзію законності майже довічного перебування при владі цієї людини, заявили в МЗС.