Не будь-який священник може стати капеланом — Епіфаній пояснив чому

Не будь-який священник може стати капеланом — Епіфаній пояснив чому

Військові потребують присутності капеланів у кожному батальйоні, але стати військовим священником може не кожен - необхідно відповідати суворим вимогам та прийняти присягу, розповів в інтерв'ю "Ми-Україна" предстоятель ПЦУ Епіфаній.

"Я щоденно зустрічаюся з нашими новітніми героями-воїнами і постійно чую прохання - нам потрібен капелан. Дуже багато військових формувань, і кожен хоче, щоб навіть в батальйоні був присутній священник... До священника є велика довіра, будь-який військовий може звернутися з будь-якої моральної потреби до священника, отримати підтримку, це і тайна на сповіді, бо він не звернеться до командира чи до побратимів, бо ви самі розумієте, чоловікам складно інколи вилити душу, а от піти до священника, посповідатися, розповісти проблему", - наголосив він.

Після прийняття закону про військове капеланство встановлено чіткі вимоги до кандидатів. Священник повинен мати відповідну освіту для обіймання офіцерської посади та прийняти військову присягу. На сьогодні сотні капеланів офіційно служать у війську, а тисячі допомагають як волонтери.

Багато священників не можуть стати військовими капеланами через стан здоров'я або зобов'язання перед парафією, але вони регулярно відвідують передову, доставляють гуманітарну допомогу та збирають кошти для армії.

Епіфаній підкреслив, що церковні громади стали волонтерськими центрами підтримки армії.

"Прямо в храмі люди збираються, плетуть сітки, збирають гуманітарну допомогу, ліплять вареники, передають військовим. Це важливо, що ми гуртуємось, і наші парафії стали такими центрами, осередками, де збирається патріот, люди небайдужі, збирають відповідну допомогу і надсилають її на фронт, також підбадьорюючи, підтримуючи наших українських новітніх героїв", - наголосив митрополит. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, у жовтні група з понад трьох десятків архієреїв Української православної церкви (УПЦ) вперше публічно засудила дії Російської православної церкви (РПЦ) на окупованих армією рф територіях України. 

Головне