Українським інженерам за півтора роки вдалося вирішити ключові проблеми наземних дронів, серед яких - питання дальності та керування в складних умовах рельєфу. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів начальник розвідки зенітно-ракетного дивізіону бригади "Рубіж" Данило Борисенко.
"Станом на зараз вже дуже великий шлях пройдено в розвитку наземних дронів і однією проблемою, з тих, які вирішувалися - це була дальність застосування дронів. І тут справа навіть не тільки в РЕБ, а і в рельєфу місцевості. Тому що, коли ми кажемо про наприклад FPV-дрон, який летить в повітрі, то на нього меншим чином це впливає. А якщо ми кажемо про наземний дрон, то коли він їде по місцевості, де є якісь складки, перепади висот, то можливо таке, що буде втрачено так званий радіогоризонт і керування буде втрачено саме через те, що місцевість не буде дозволяти прямої видимості. Але ми використовуємо ретранслятори - не буду казати, куди ми їх ставимо або на що чіпляємо - вони дозволяють це питання вирішити і збільшити дальність, і якість керування до тої, яка нам потрібна. Так що все розвивається, все прогресує і, якщо є питання, то, як правило з нашими талантами, з нашими інженерами всі ці питання можливо вирішити в той або інший спосіб. Як FPV напрямок, так і наземний напрямок постійно прогресують. Зараз це вже дозволяє нам використовувати на 100% всі можливості наземних дронів", - розповів військовий.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росіяни надають перевагу живій сил замість наземних дронів - "Рубіж"
Як писав "Ми-Україна" раніше, в ОТУ "Сіверськ" розповіли, як ворог використовує дрони на оптоволокні на північному прикордонні.