В Комітеті ВР з питань енергетики та ЖКП спростували думку про те, що пересічні українці муситимуть оплачувати добудову нових атомних енергоблоків на ХАЕС через зростання тарифів. Член профільного комітету Сергій Нагорняк в ефірі "Ми-Україна" пояснив, чому ця теза не відповідає дійсності.
Він нагадав, що на сьогодні в Україні є дві ціни на е/е:
- ринкова: від 8 до 10 гривень за кіловат (наприклад, о 7-й ранку і о 20-й вечора е/е на ринку найдорожча в будні дні, у вихідні та вночі - дешевша);
- ціна для населення: фіксовані 4,32 гривні за кіловат.
Різницю між ними компенсують державні компанії "Енергоатом" та "Укргідроенерго". Щорічно, як розповів Нагорняк, вони недоотримують близько 125 млрд гривень: 100 млрд - "Енергоатом", 25 млрд - "Укргідроенерго"
"Вони недоотримують прибуток, але е\е, яку вони продають на ринок - з цього прибутку і планується інвестувати у добудову і також за рахунок кредитних коштів, які потім теж будуть повернуті. Тариф для населення залишається сталий, він і так по суті збитковий у порівнянні з ринковою ціною, тому та теза, що українців будуть оплачувати будівництво атомно енергетики є не зовсім правдивою. Тому що українцям продається е\е по ціні субсидійованій. Ця економія покладається на дві державні енергокомпанії. Українці в цілому не будуть інвестувати і компенсувати саме будівництво атомних енергоблоків", - зазначив він.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Міненерго спростувало заяви Железняка про підвищення тарифів через добудову ХАЕС
Як писав "Ми-Україна" раніше, добудова енергоблоків ХАЕС відбуватиметься без залучення державних коштів.