Війська росії на фронті зазнають морального та технічного виснаження під ударами ЗСУ, проте командування рф намагається перекривати ці втрати за рахунок нових людських ресурсів та техніки.
Про це розповів заступник командира аеромобільного батальйону з психологічної підтримки персоналу 79-ї окремої десантно-штурмової бригади Богдан Януш в ефірі “Ми-Україна”.
За його словами, кардинальної зміни в тактиці ворога немає, а рівень боєздатності російських підрозділів напряму залежить від свіжих резервів, які Кремль постійно кидає в бій.
“На жаль, із виснаженням своїх сил противник бореться шляхом залучення нових резервів. Якщо одні підрозділи втрачають боєздатність, вони одразу заводять нові. Але якихось кардинальних змін на полі бою це не приносить”, – зазначив військовий.
Януш також звернув увагу на хвилеподібну активність використання ворогом безпілотників. Зокрема, інтенсивність ударів FPV-дронами чітко вказує на появу свіжих сил противника.
“Дуже гостро помітно, коли ворог залучає, до прикладу, нові розрахунки FPV-дронів. Одразу видно, коли заходять свіжі сили – безпілотники починають працювати значно активніше. Проте вони все одно несуть великі втрати, і ворожі підрозділи виснажуються як морально, так і технічно”, – підкреслив Януш.
Замкомбата наголосив, що українські захисники навчилися ефективно протидіяти технологічним загрозам з боку окупантів.
“Ми їх вчасно виявляємо, завдаємо вогневого ураження, і всі ці ворожі комплекси безпілотників просто "падають" ще до того, як зможуть виконати завдання. Попри постійне оновлення сил росіянами, контрзаходи Сил оборони працюють ефективно”, – зазначив заступник командира.
Як писав "Ми-Україна" раніше, на Олександрівському напрямку російські окупаційні війська намагаються пробратися в оборону малими групами, цілеспрямовано завдаючи ударів по логістичних маршрутах українських захисників.