Російські військові розстріляли трьох українських військовополонених у Волноваському районі Донеччини. Україна звернулась до ООН та міжнародного комітету Червоного Хреста з офіційними листами стосовно грубого порушення міжнародного гуманітарного права росією. Про те чи прийшла відповідь від ООН та Червоного Хреста в ефірі телеканалу “Ми-Україна” розповів уповноважений ВРУ з прав людини Дмитро Лубінець.
“Ще очікуємо, як і очікуємо по подібнім листам, які я надсилав раніше”, - заявив Лубінець.
За його словами, в ООН та Червоному Хресті накопичують інформацію про порушення російськими військовими Женевської конвенції та міжнародного гуманітарного права.
“Але ми очікуємо трішки іншої реакції. Ми очікуємо реакції, що будуть застосовані реальні методи впливу на росіян”, - наголосив Лубінець.
Він заявляє, що це можуть бути санкції або створення спеціального трибуналу, який засудить росіян за воєнні злочини проти українців та України.
“Станом на початок цього місяця росіяни скоїли вже понад 160 000 воєнних злочинів на території України, в тому числі злочини пов’язані з вбивством українських військовополонених”, - зазначив Лубінець.
За його словами, він отримує відповіді на листи від ООН та Червоного Хреста, що ці структури обліковують злочини рф.
“Під час мого візиту в Женеву, я вкотре зустрічався із президентом міжнародного комітету Червоного Хреста, я вкотре порушував це питання. Я казав йому: ми розуміємо ваш мандат - він унікальний, на жаль, немає інших міжнародних організацій, які повинні забезпечувати захист прав військовополонених”, - заявив Лубінець.
За його словами, тільки Червоний Хрест може може захищати права українських військовополонених на території росії чи тимчасово-окупованих територіях України.
“Коли ви отримуєте від нас інформацію, що росіяни впритул розстрілюють українських полонених, ви зобов'язані реагувати”, - зазначив Лубінець.
За його словами всі дані про російські воєнні злочини мають бути зафіксовані, передаватися владі росії, мають бути проінформовані всі країни, які можуть вплинути на позицію рф і змінити цю ситуацію.
“Ми не можемо жити в умовах, коли постійно фіксуємо страти українських військовополонених - і не має жодної реакції”, - заявив Лубінець.
Також Україна вимагає реакцію на такі злочини у своїх партнерів.
Як писав “Ми-Україна” раніше, Україна та росія провели обмін полоненими 6 травня, в результаті якого додому повернулися 205 військовослужбовців з російського полону.