Ляшко: Не було року, щоб в Україні не фіксувався гепатит А

Ляшко: Не було року, щоб в Україні не фіксувався гепатит А

Гепатит А виявляють в Україні кожного року. В середньому за рік фіксується 250-350 випадків гепатиту А. Про це розповів міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко в інтерв'ю "Ми-Україна".

"Гепатит А в нас він реєструється і немає такого року, щоб в нас було 0 випадків гепатиту А. В середньому це десь 250-350 випадків на рік гепатиту А в країні реєструється. Зараз ми мали спалах в місті Вінниці, де було зареєстровано 283 випадки. Це ми бачимо спалах 284 випадки, а в цілому в нас за 10 місяців 2023 року 380 випадків. Тобто ми бачимо, що перебуваємо на епідемічній лінії, немає ніякого коливання, окрім конкретного спалаху, який значно більшу кількість людей зачепив", - зазначив Ляшко.

Разом з тим він наголосив, що наступного тижня МОЗ офіційно оприлюднить інформацію про спалах гепатиту А у Вінниці.

"Ми вже більш детально про спалах у Вінниці будемо говорити наступного тижня і вже розкажемо, про всі джерела, про всі передачі… Ми детально вивчали все, що там відбувається, оцінювали, проводили величезну кількість лабораторних досліджень. І  наступного тижня ми дамо відповіді на всі запитання", - повідомив міністр охорони здоров'я.

Як повідомляли "Ми-Україна", у Броварах на Київщині зафіксували випадок захворювання на гепатит А. Попередньо відомо, що зараження відбулось контактно-побутовим шляхом. Через це у зоні ризику опинилися понад 80 осіб.

Головне