Литва виділила 10 мільйонів євро на виробництво української дальнобійної зброї - Мезенцева

Литва виділила 10 мільйонів євро на виробництво української дальнобійної зброї - Мезенцева

Литва вже виділила 10 мільйонів євро для виробництва української дальнобійної зброї. Про це повідомила народна депутатка України, заступниця голови парламентського комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом Марія Мезенцева-Федоренко у ефірі "Ми-Україна".

"Наприклад, та сама Литва вже виділила 10 мільйонів євро для того, щоб виробити дальнобійну українську зброю. Так, дійсно, це вдвічі дешевше", - зазначила народна депутатка.

За словами Мезенцевої-Федоренко, інвестиції в українські оборонні підприємства є вигідними для європейських партнерів, оскільки виробництво зброї в Україні коштує значно дешевше, ніж у Європі, але не поступається якістю.

"Це не означає, що воно неякісне, але це означає, що воно буде мати локацію і локалізацію в Україні. Це створить робочі місця, це будуть заплачені податки і, звісно, певний економічний буст, економічний розвиток", - пояснила депутатка.

Крім Литви, й інші європейські країни інвестують у виробництво української зброї. Зокрема, Швеція вкладатиме державні кошти у виробництво далекобійних дронів, а Данія додатково інвестує 40 мільйонів у високотехнологічні розробки.

Мезенцева-Федоренко підкреслила, що такі інвестиції дозволяють українським виробникам отримати необхідну підтримку для розробки, випробування та масштабування виробництва зброї, адже часто їм "просто не вистачає ресурсу, не вистачає підтримки, або держава не може їх повноцінно профінансувати".

Також депутатка відзначила роль комісара з питань оборони і космосу Європейської комісії Андріуса Кубіліуса, який активно працює над пошуком формул для забезпечення української оборони та підтримки внутрішнього виробництва в Україні.

Як писали "Ми-Україна" раніше, радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк заявив, що Північна Корея отримала від росії не лише військові технології, але й гарантії підтримки в разі можливого конфлікту на Корейському півострові. 

Головне