Конфісковані активи рф: Фурман оцінив, чи вистачить їх на компенсацію усіх збитків

Конфісковані активи рф: Фурман оцінив, чи вистачить їх на компенсацію усіх збитків

Конфіскованих заморожених російських активів може не вистачити на компенсацію усіх завданих агресором Україні збитків. Таку думку в ефірі "Ми-Україна" озвучив доктор економічних наук, член ради Національного банку Василь Фурман.

Він зауважив, що остаточної цифри збитків ми ще не знаємо, але йдеться про сотні мільярдів доларів.

"Якщо ми говоримо про заморожені активи Центробанку рф, то мова йде про близько 300 мільярдів доларів. Цієї цифри може і не вистачити. Є дані, що втрати України сягають значно більше. Однак, конфіскація цих активів все одно дуже важлива, адже бачимо, як складно щороку дістається зовнішнє фінансування", - додав він.

Минулого року дефіцит державного бюджету був повністю профінансований зовнішніми залученнями у вигляді кредитів або грантів. Ця сума складає близько 43 млрд доларів. Цьогоріч йдеться про суму у 37 млрд доларів і "нам потрібно її ще залучити", додав він.

Нагадаємо, президент США Джо Байден різко висловився щодо представників Республіканської партії у Сенаті після відмови підтримувати законопроєкт про допомогу Україні. Він наголосив, що "ніколи не думав, що побачить щось подібне до того, що ми бачимо зараз на Капітолійському пагорбі". Пані посол України в США Оксана Маркарова анонсувала, що Сенат 8 лютого повторно розглядатиме виділення допомоги нашій країні.

Як писав "Ми-Україна" раніше, радник президента Олег Устенко заявив, що рф має сплатити Україні компенсацію у розмірі понад 750 мільярдів доларів тільки прямих збитків. Якщо додати непрямі збитки, то цифра може піднятися до одного трильйону доларів.

Головне