Колапс на "Деміївській": Бахматов спрогнозував, коли запрацює синя гілка метро 

Колапс на

Тунель метро між станціями "Деміївська" та "Либідська"не просто аварійний, його взагалі можуть закрити і натомість розпочати будувати новий. Про це в ефірі розповів Максим Бахматов, засновник і голова Офісу Трансформації та ексрадник столичного міського голови (2019—2020). 

"За 10 років не спромоглися проаналізувати, що відбувається. Колапс на "Деміївській" абсолютно прогнозований, ще у 80-х роках - коли його будували - були попередження стосовно цієї ділянки. Нею не займалися. Зараз тунель не просто аварійний, вчора вийшла інфорація, що він може взагалі закритися і будуть будувати новий тунель. Чи скоро відкриється синя гілка? - Ні, не скоро, два-три-п'ять років будуть будувати новий тунель в тому місці", - зазначив він.  

Бахматов нагадав, що за останнє десятиліття у Києві не з'явилось жодної нової станції метрополітену, ключова транспортна система міста не розвивається. 

"Метро на Виноградар нема, метро на Трощину немає, міст Метро - аварійний, міст Патона - аварійний, міст Південний - аварійний, міст Шулявський - недобудований. І ось ця вся картина вся картина накладається на технічний огляд, розвиток та підтримку діючих станцій метр", - зазначив він.

Нагадаємо, напередодні експертка Національного наукового центру "Інститут судових експертиз" імені Бокаріуса Тетяна Арнаут розповіла, що в аварійному тунелі триває процес встановлення тимчасових підсилювальних конструкцій, однак вода все одно потрапляє в нього.

"Вони можуть сповільнювати погіршення ситуації, однак гарантії, що не будуть утворюватися нові тріщини, немає. Також продовжується нагнітання закріплювальних розчинів. І в результаті проведення вищезазначених заходів ситуація не покращилася і вода продовжує потрапляти в тунель", – заявила фахівчиня в ефірі марафону "Єдині новини". 

Як писав "Ми-Україна" раніше, у грудні Київський метрополітен розірвав договір з "Київметробудом" на будівництво гілки на Виноградар через зрив терміну будівництва.

 

Головне