Якщо постійно повторювати ядерні погрози - світ перестає в них вірити, - Ус

Якщо постійно повторювати ядерні погрози - світ перестає в них вірити, - Ус

росія вже два з половиною роки, від початку повномасштабного вторгнення, продовжує риторику про ядерні погрози, проте світ починає ігнорувати такі заяви.

Про це розповів головний консультант Центру зовнішньополітичних досліджень Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус в ефірі “Ми-Україна”.

"Спочатку, коли Путін оголосив про початок повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року, він натякав на можливість застосування ядерної зброї, попереджаючи світ не допомагати Україні. Але проблема в тому, що якщо постійно повторювати одну й ту саму загрозу, в неї перестають вірити", - зазначив Ус.

На його думку, наразі рф намагається використати нові форми тиску, включаючи заяви про те, що Україна нібито прагне створити свою ядерну зброю. 

"Це робиться для того, щоб дискредитувати Україну на міжнародній арені та зменшити обсяги допомоги", - підкреслив він.

Ус також згадав про інші інформаційні атаки з боку росії, які мали на меті нашкодити іміджу України, наприклад створення брудної бомби.

“Зараз для росії важливо сказати: ось дивіться - Україна хоче зробити свою ядерну зброю, вона стає небезпечна для всього світу. Мета зрозуміла, щоб нам менше допомагали. Щоб якось дискредитувати нас”, - додав експерт.

Як писали "Ми-Україна" раніше, на засіданні міністрів оборони країн "Великої сімки" (G7) 19 жовтня Україна зробила крок у зміцненні своєї безпеки. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив про підписання ключової угоди з Німеччиною та іншими європейськими партнерами щодо термінового посилення системи протиповітряної оборони країни.

Головне