Як відбувається взяття на військовий облік у 2025 році: що треба знати

Як відбувається взяття на військовий облік у 2025 році: що треба знати

Заступник начальника відділу призову сектору комплектування, майор Дмитро Сухий розповів про правила військового обліку, необхідні документи та процедуру отримання військово-облікового квитка.

Про це він розповів в ефірі “Ми-Україна”

Сухий роз’яснив, як саме відбувається процес взяття на військовий облік, який наразі проводиться з 1 січня по 31 липня для громадян, яким у поточному році виповнюється 17 років. Процедура може бути здійснена особисто через територіальні центри комплектування або через електронні сервіси, такі як “Дія” чи “Резерв+”. Усі дані, внесені під час обліку, автоматично заносяться до Єдиного державного реєстру військовозобов’язаних “Оберіг”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифрова ВЛК, відстрочки в Резерв+ та облік за кордоном: що змінюється для військовозобов'язаних

“Причинами того, що людина може не з'явитися в цей період з 1 січня по 31 липня є, по-перше, хвороба або самої людини або близьких її родичів, перебування на території, де відбуваються бойові дії або ця територія тимчасово окупована, також стихійний лиха. Також хочу зазначити, якщо людина в період з 1 січня по 31 липня не стала на військовий облік за якихось причин, крім тих, що я раніше перерахував, то вона повинна особисто з'явитися до ТЦК та СП для постановки на військовий облік. В електронній вже не можна”, - зазначив майор.

Крім того, він відповів на питання щодо отримання військово-облікового квитка. Для цього громадянам необхідно мати пакет документів, серед яких паспорт, довідка про місце реєстрації, свідоцтво про народження та чотири фотокарток. Всі дані автоматично потрапляють у додатки “Дія” та “Резерв+”, і вже не потребують носіння фізичного документа.

Щодо можливості ламінування військового квитка, майор пояснив, що такі документи не можна змінювати чи ламінувати. Однак через електронні сервіси всі необхідні дані завжди будуть доступні в цифровому форматі.

Також він торкнувся питання людей з інвалідністю, зазначивши, що для них є окремі правила, які передбачають надання відповідного пакету документів для проходження військово-лікарської комісії. У разі підтвердження інвалідності, особа отримує відповідний статус.

“Якщо людина інвалід дитинства, вона надає пакет документів, відповідно, 402-го наказу міністра оборони на розгляд районної або міської ВЛК. І вона своїм рішенням має право передати його такого, як непридатного. Якщо ж ця людина не є інвалідом дитинства, а була своєю інвалідністю у період свого життя, то формується пакет документів, відповідно, 402-го наказу”, - додав Сухий.

Як писав “Ми-Україна” раніше, Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо угруповання, яке займалося оформленням фальшивих медичних довідок для чоловіків призовного віку.

Головне