Вступ Сполучених Штатів до Другої світової війни став переломним моментом, який врятував сучасну Європу від нацистського панування. Після нападу на Перл-Харбор Америка отримала беззаперечне виправдання для вступу в конфлікт, попри попередні ізоляціоністські настрої значної частини населення. Про це повідомив в студії Антон Кучухідзе, політолог-міжнародник та співзасновник Аналітичного центру "Об'єднана Україна".
Президент Франклін Рузвельт, який задовго до офіційного вступу в війну розумів необхідність протистояти нацистській агресії, поступово готував американське суспільство до цього рішення. Його знаменита промова про "арсенал демократії" започаткувала нову еру в зовнішній політиці США.
"Штати – це арсенал демократії, і тепер ми веземо цю демократію до вас", – ця фраза Рузвельта стала визначальною для американської зовнішньої політики на багато десятиліть вперед.
Важливу роль у зміні позиції Рузвельта відіграв британський прем'єр-міністр Вінстон Черчилль, який ще з 1940 року вів активне листування з американським президентом, переконуючи його, що лише спільними зусиллями можна зупинити нацистський режим. На відміну від Невілла Чемберлена, який після Мюнхенської угоди заявив: "Я привіз нашій державі мир", Черчилль відповів: "Ти привіз ганьбу". Історія довела його правоту.
Попри потужну ідеологічну складову, Рузвельт майстерно представив вступ у війну американському суспільству не лише як місію порятунку демократії, а й як вигідну економічну стратегію. Він наголошував, що американські інвестиції в союзників принесуть ще більше прибутків у майбутньому.
Комбінація військової агресії проти США, економічних аргументів та високого особистого авторитету Рузвельта дозволила йому отримати підтримку для цього історичного рішення. В результаті США вийшли з Другої світової війни як наддержава, і сучасна система американського глобального лідерства базується саме на успішних стратегічних рішеннях, прийнятих Рузвельтом.
Як писали "Ми-Україна" раніше, президент США Дональд Трамп заявив, що Гренландія має стратегічне значення для глобальної безпеки, і Сполучені Штати повинні взяти її під контроль.