Як перевірити, що ялинка зрубана законно - покрокова інструкція

Як перевірити, що ялинка зрубана законно - покрокова інструкція

В Україні працює система контролю за продажем новорічних ялинок. Міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук в ефірі "Ми-Україна" повідомила про можливість перевірки законності придбаного дерева через спеціальний онлайн-сервіс.

За її словами, кожен покупець має змогу самостійно перевірити чин законне придбане ним дерево через спеціальний ресурс open.ukrforest.com. Для цього необхідно отримати у продавця спеціальний чип або штрих-код, який присвоєний кожній легально зрубаній ялинці.

"Єдина умова, коли ви купуєте ялинку ви повинні запитувати у продавця спеціальний чип, спеціальний штрих-код за яким ви зможете свою ялинку перевірити", - наголосила Гринчук.

Додатково міністерка запевнила, що держпідприємство "Ліси України" подбало про достатню кількість легально вирощених ялинок для забезпечення потреб усіх українців у передсвятковий період.

Нагадаємо, за незаконно зрубану ялинку чи сосну  можуть покарати двома способами: або штрафом, або кримінальною відповідальністю – все залежить від того, наскільки серйозне порушення.

Штрафи за одну незаконно зрубану ялинку в лісі:

  • звичайній людині доведеться заплатити від 510 до 1020 гривень
  • посадовій особі - від 2550 до 5100 гривень
  • якщо вас вже штрафували цього року, наступний штраф буде більшим - від 1020 до 1530 гривень. 

За значну шкоду передбачений штраф від 17 000  до 25 500 гривень або до трьох років обмеження волі. За повторне порушення групою осіб - від трьох до п'яти років обмеження волі. За вирубку в заповідниках можна збідніти на суму 25 500 - 34 000 гривень. За дуже серйозні наслідки "світить" 5-7 років обмеження волі.

Як писав "Ми-Україна" раніше, 17 грудня президент Володимир Зеленський підписав євроінтеграційний закон №4097-ІХ про заходи з недопущення та стримування незаконного рибальства

Головне