ГУР повернуло вчительку Наталію Шило з чотири річного російського полону

ГУР повернуло вчительку Наталію Шило з чотири річного російського полону

Головне управління розвідки України провело чергову спецоперацію. Евакуювали з окупованої території жінку, яка чотири роки провела у російському полоні. Кореспондентка "Ми-Україна" Людмила Гаврилюк першою зустріла її в Києві та каже, коли дізналася, кого саме врятували, не змогла стримати емоцій.

Кожна спецоперація з порятунку суворо засекречена. Хто її об'єкт знають лише обрані. Найчастіше це керівник ГУР, розробник спецоперації Гайде та посередник. Так було і цього разу.

"Це спеціфіка нашої роботи, але сьогодні ми її зустрічаємо і це найголовніше", - сказала представниця ГУР Гайде.

"Про те, що врятована жінка вже їде в столицю, я дізналась напередодні ввечері. І яке було моє здивування, коли я побачила таке знайоме ім'я", - сказала Людмила Гаврилюк.

Чотири роки тому до нашої кореспондентки звернулась молода дівчина з проханням поширити інформацію про її матір-вчительку, яку взяли в полон бойовики. Ми тоді робили сюжети, намагалися добитися її повернення. І з дочкою домовились, що як тільки матір повернеться з полону, вона одразу про це розкаже нашій кореспондентці. Та життя вміє приносити приємні сюрпризи.

Наталю Шило представники так званої ДНР затримали на блокпосту ще у 2021 році, звинувативши в шпигунстві. Жінка тоді їхала в Горлівку до хворої мами. І всі ці роки росіяни відмовлялись повертати її. Шанс на порятунок з'явився лише зараз.

Проти жінки закрили кримінальну справу, але без права виїзду. Саме тоді до Гайде звернулася Людмила, теж колишня полонена, яка була з Наталею в одному СІЗО.

"Я дізналася про те, що потрібна допомога і те, що там відбувається, спілкуючись з донькою вже після виходу з полону", - сказала подруга Людмила.

І тоді головне управління розвідки починає розробляти секретний план евакуації.

"Нами було враховано психологічний стан Наталі Шило, всі фактори, які свідчать про її психотип. Їй була підібрана унікальна, на мій погляд, операція, яка дозволила цьому статися", - сказала Гайде.

Хто її рятує, пані Наталя не знала. Всі рекомендації від Гайде її передавала подруга Людмила.

"Ми разом це консультували, обговорювали", - додала Людмила.

Тим часом до прибуття потіга кілька хвилин. На пероні більшає людей. Серед них і Юля, теж колишня бранка. Із Наталею вони жили в одній камері.

"2216, як зараз пам’ятаю, це камера політичних, коли я потрапила в ту камеру Наталя вже там була, дуже позитивна жінка, вчитель математики, фізики, яка розбирається в зірках. Ночами ми стояли і дивилися через цю решітку", - сказала Юля.

Ті, що пережили полон, кажуть, найулюбленіше заняття російських наглядачів – ламати українців і морально, і фізично.

“Те, що переживають жінки в полоні, цивільні в полоні, військовополонення – це жахіття", - додала Людмила.

"Російська пропаганда в тюрмах набагато ще жорсткіша, ніж долітає до нас сюди. Кажуть, що ми не чекаємо, що Україна відмовилась, що тут нікому ніхто не потрібний. Але сьогоднішня подія і взагалі те, як зустрічають жінок, чоловіків – абсолютно протидіє цій пропаганді, і тут чекають, тут знають", - сказала Катерина Фрекман.

Пані Людмила зустрічає Наталю не з порожніми руками, бо добре знає, про що її подруга мріяла найдужче.

"Ви знаєте, я коли розмовляла з Наталкою, вона каже, я хочу тримати прапор, я хочу, щоб в мене була вільна можливість тримати в руках прапор України", - додала подруга Людмила.

Нарешті з’явився потяг. Кілька секунд, і двері вагону відчиняються. Нарешті вона вільна.

"В мене немає слів. За мене молилася вся Україна, я вже це знаю, мені про це донька розповіла. Все, я тут. Дякую всім, просто дякую", - сказала звільнена полонена Наталія Шило.

"Всі ці роки на повернення пані Наталії чекала і я. Вдивлялася в обличчя людей на обмінах. І мріяти не могла, що буду зустрічати її особисто. ", - сказала кореспондентка "Ми-Україна" Людмила Гаврилюк.

Дочка пані Наталі, Іра, зараз за кордоном.

"Я виконую обіцянку. Іра, ти мені обіцяла написати, коли приїде твоя мама в Україну. Ну, я тобі відправляю відео, нарешті вона з нами", - додала Людмила знімаючи відео для доньки Наталі.

Та це ще не всі подарунки на сьогодні. Гайде приготувала ще один, уже традиційний.

"Коли я з полону повернулася, мене байкери просто реабілітували. Вони мене катали по всій Україні", - сказала представниця ГУР Гайде.

Пані Наталя щасливо одягає шолом і сідає на байк. Попереду у неї зустріч із найріднішими та повернення до іншого вільного життя. Та поки вона просто вдихає повітря на повні груди. 

Головне