Графіки відключень вже розроблені, однак про їх застосування ще не йдеться, - "ГарПок"

Графіки відключень вже розроблені, однак про їх застосування ще не йдеться, -

В опалювальний сезон 2023-2024 відключення електроенергії можливі, проте Україна значно краще підготувалась до настання холодів цього разу. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів в.о. директора ДП "Гарантований покупець" Артем Некрасов.

Він навів дані щодо накопичених запасів енергоносіїв, обладнання для здійснення ремонтних робіт та нагадав про суттєве посилення української системи протиповітряної оборони.

"Запаси газу в Україні на другу половину жовтня перевищили 16 млрд кубів - цього достатньо, щоб країна пережила цю зиму. На складах ТЕС у нас сформований запас вугілля. Враховуючи досвід попереднього року також створені запаси обладнання для ремонтів у разі пошкодження об'єктів ракетними атаками. Також зроблені графіки відключень, вони складені в межах підготовки до ОЗП для можливості справедливого розподілу електроенергії у разі застосування. Однак станом на зараз вони не застосовуються. Якщо бути об’єктивними, то відключення можливі - говоримо про це чесно і як воно є. Однак, у разі негоди, технологічних порушень чи обстрілів, ми цього року більш захищені навіть з точки зору ППО. Крім того, багато бізнесу та установ значно краще підготувалися до зими", - додав він.

Нагадаємо,в Україні жодних підвищень тарифів для населення найближчим часом не планується, вся інша інформація - це ІПСО росіян.

Як писав "Ми-Україна" раніше, в "Енергоатомі" відзвітували про дострокове завершення ремонтних робіт не енергоблоках. Нині на повній потужності працюють усі дев'ять реакторів АЕС, які знаходяться на підконтрольній українській владі території країни. Саме атомна генерація забезпечує понад 55% потреб країни в електроенергії.

Головне