Гарантії безпеки для України під питанням: експерт розкритикував план Трампа та поведінку Віткоффа

Гарантії безпеки для України під питанням: експерт розкритикував план Трампа та поведінку Віткоффа

Гарантії безпеки для України в мирному плані Дональда Трампа викликають серйозні сумніви через неузгоджені позиції ключових сторін та послідовну риторику помічника президента США Стівена Віткоффа щодо російських вимог. Про це розповів військовослужбовець ЗСУ, керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в інтерв’ю ведучій "Ми - Україна" Юлії Галушці.

За його словами, американський план, що передбачає залучення спеціальних груп європейських країн для гарантування безпеки України, не враховує категоричну позицію Кремля.

"Путін неодноразово заявляв, що він не допустить європейської присутності на території України", – наголосив Мусієнко.

Експерт звернув особливу увагу на важливий нюанс – європейські країни готові надати такі гарантії лише за умови забезпечення їхньої власної безпеки з боку США.

"Європейці хочуть для цього контингенту мати американські гарантії безпеки. А Америка ніяких гарантій не обіцяє", – зазначив він.

Аналізуючи майбутнє мирного плану, військовослужбовець припустив, що перемовини можуть зайти в тупик, коли Віткофф поїде з цими пропозиціями до Москви.

"Путін йому скаже: слухай, нас це не влаштовує, а де Донецьк, Луганськ, Херсон, Запоріжжя?" – вважає Мусієнко.

Особливе занепокоєння в експерта викликає позиція Віткоффа, який, за його словами, "зов жодного разу не вжив термін, який передбачав би припинення вогню, замороження конфлікту по лінії бойового зіткнення, невизнання територій російськими". Натомість представник Білого дому "послідовно говорить" про п'ять українських регіонів, які Росія вважає своїми.

"Ця цифра 5 – вона якась магічна. Загіпнотизували в Кремлі", – зауважив військовослужбовець, додавши, що процес мирних перемовин має бути поетапним і першим кроком має стати саме припинення вогню.

Мусієнко також висловив стурбованість можливістю міжнародної ізоляції України у випадку провалу мирних перемовин: "Найголовніше, щоб у цьому глухому куті ми не опинялися фактично самі з нашими потужними збройними силами, але все ж таки самі з точки зору нашої міжнародної підтримки".

Як писали "Ми-Україна" раніше, найгіршим варіантом для України буде, якщо Сполучені Штати Америки та росія об'єднаються та будуть звинувачувати Україну.

Головне