Фесенко: РНБО залишається ключовим координаційним інструментом в умовах війни

Фесенко: РНБО залишається ключовим координаційним інструментом в умовах війни

Рада національної безпеки і оборони України координує і контролює діяльність органів виконавчої влади у сфері національної безпеки і оборони.  Наскільки РНБО потрібна у 2025 році, як державний інструмент, розповів в ефірі телеканалу "Ми-Україна" політолог Володимир Фесенко.

"РНБО - це координаційний орган. Це не окремий орган державної влади", - наголосив Фесенко.

Він зауважив, що в Україні РНБО показав себе дійсно, як координаційний орган - він об'єднує ключових посадовців, які виконують урядові і державні управлінські функції.

"Очолює РНБО президент, секретар забезпечує роботу апарату цього органу. Він виконує, між іншим, аналітичну роботу", - додав Фесенко.

В умовах війни в Україні РНБО також займається боротьбою з російською дезінформацією, формуванням пропозицій з питань національної безпеки для президента і координаційною роботою.

"Коли періодично збираються керівники різних державних установ на засідання РНБО і ухвалюють важливі рішення. В останні роки з'явилась нова функція, яка проявила себе достатньо помітно і потужно - це санкції", - заявив Фесенко.

Експерт пояснив, що санкцій почалися в 2014 році проти росії, коли почалася ще гібридна війна рф проти України.

"Ми відповідали зокрема санкціями проти росії". - сказав Фесенко.

Експерт нагадав, що одним із найвідоміших рішень, щодо санкцій були закриття телеканалів Віктора Медведчука та інших проросійських медіа.

"Якщо б у нас 24 лютого 2022 року працювали проросійські телеканали - це був би жах. Це було б таке сприяння російській агресії", - заявив Фесенко.

Як писав "Ми-Україна" раніше, президент України Володимир Зеленський 18 липня підписав указ №501/2025 про затвердження нового персонального складу Ради національної безпеки і оборони

Головне