Українські розробки, підтримані державою через платформу Brave 1, вже активно використовуються на фронті – від дронів з донаведенням до РЕБів ближньої дії та логістичних наземних платформ. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів голова Мінцифри Михайло Федоров.
Загалом за два роки існування на платформі Brave 1 більше ніж 3600 продуктів зареєстровано - це більше ніж 1500 тисячі компаній.
"Якщо говорити про конкретні приклади, то ви точно знаєте і про "Чорний камікадзе", і про коптери, в яких в нас є перевага - мультикоптери на полі бою. Але якщо ми говоримо про останні результати, то це дрони з донаведенням, які дозволяють без зв'язку захоплювати цілі, вражати цілі. Це РЕБ ближньої дії, з'явився до цього цього ринку такого не було. Це логістичні наземні платформи, які зараз активно закуповуються Міністерством оборони і впроваджуються. Також був відкритий ринок, створені умови, підтримані грантами ці проєкти. Дрони-перехоплювачі, які перехоплюють "очі" цієї війни - дрони-розвідники росії", - зазначив Федоров.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні вперше публічно показали дрон, який збиває "Шахеди" (відео)
У переліку також власний "Ланцет". При цьому ці дрони виробляє не одна компанія, і воин вже успішно застосовується на полі бою. Цей тип БпЛА працюють на оперативну глибину, наводяться іншими безпілотниками та вражають різні засоби ворога, включно з ППО.
В України є свій власний "Мавік", щоправда, як зауважив Федоров "там ще багато роботи потрібно зробити, але вже є компанії, які над цим працюють". До списку також входять лазери та керовані боєприпаси.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБС уперше показали український лазерний комплекс "Тризуб"
Як писав "Ми-Україна" раніше, в лютому Україна вперше показала на виставці свою крилату ракету "Трембіта".