Експорт України 2023: Качка розповів, як розширюватимемо "Шляхи солідарності"

Експорт України 2023: Качка розповів, як розширюватимемо

Розширення "Шляхів солідарності" для вивозу зерна, яке погодили представники Євроради, відбуватиметься головним чином на південь та завдяки взаємодії України, Румунії та Молдови щодо залізничних шляхів до порту Констанца. Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів заступник міністра економіки Тарас Качка.

"У минулому місяці ми 2,5 млн тонн через Дунай і Констанцу зробили. Я думаю, цей показник можна довести до 4 млн тонн вже зараз. Це зараз є найбільшим проєктом, над яким працює quad - чотири суб`єкти -Україна, Румунія, ЄС та США і ще Молдова, як учасник більше по транзиту залізницею. Нам власне зараз треба наростити можливості експортувати в найближчі місяці, тому що листопад-лютий це період, коли Україна традиційно найбільше по обсягах експортувала, оскільки на цей період припадає експорт кукурудзи", - зазначив він. 

Качка додав, що на сьогодні Україна використовує весь наявний потенціал залізниці та автомобільного транспорту, далі вже йдеться про інвестиції в інфраструктуру, в переходи на кордоні та збільшення парку вагонів і локомотивів зокрема.

Як відомо, від початку російської повномасштабної агресії український експорт спав на понад третину. Протягом січня-липня цього року наш експорт товарів склав 20,7 млрд доларів, що на 11,5% менше ніж за той самий часовий проміжок торік. Найкращі показники зберіг сектор сільського господарства і продаж металу. Втім, експорт збіжжя значно просів у липні через припинення дії зернової угоди.

Транспортну ініціативу "Шляхи солідарності" Україна т а ЄС почали впроваджувати торік у березні у відповідь на блокаду українських портів. Відтоді наша крани експортувала ними понад 50 млн тонн збіжжя та ще понад 42 млн - не-сільськогосподарської продукції.

Як писав "Ми-Україна" раніше, минулого тижня заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук заявив, що попит на українське збіжжя у світі не знижується

Головне