Додаткових витрат з бюджету при переході з копійки на шаг не буде - пояснення експерта

Додаткових витрат з бюджету при переході з копійки на шаг не буде - пояснення експерта

Під час запровадження нової назви для розмінної монети - замість "копійки" використовуватимуть "шаг" - додаткових витрат з державного бюджету не передбачається. 

Про це розповів доктор історичних наук, старший зберігач фондів Музею грошей Національного банку України Андрій Бойко-Гагарін у спецефірі до Дня Української Державності на "Ми-Україна".

За його словами, Національний банк України щороку здійснює докарбування монет, які були втрачені, зношені або загублені. Цей процес є плановим і передбачає виготовлення нових заготовок та інструментів для карбування - відповідно, витрати на це закладаються щорічно.

"Тобто на це гроші виділяються щоразу - на виготовлення інструменту, на заготовки, які в будь-якому випадку з’являються щороку. І замінивши назву з “копійки” на “шаг”, витрати не збільшаться", - наголосив Бойко-Гагарін.

За його словами, раніше голова Національного банку та директор Монетного двору вже неодноразово підкреслювали, що перехід до нової назви розмінної монети не потребуватиме додаткового фінансування з бюджету.

Як писав “Ми-Україна” раніше, у найближчі місяці темпи зростання цін на продукти в Україні почнуть знижуватися. За прогнозом НБУ на кінець року передбачається зменшення інфляції до менше ніж 10%.

Головне