До якого курсу варто готуватися українцям у 2024 році: відповідь голови НБУ

До якого курсу варто готуватися українцям у 2024 році: відповідь голови НБУ

Голова Національного банку Андрій Пишний в інтерв'ю "Ми-Україна" розповів, до якого курсу українцям варто готуватися у цьому році.

За словами очільника НБУ, регулятор не дає прогнозів щодо курсу. Водночас він наголосив - Нацбанк робитиме усе можливе для курсової стабільності.

"Національний банк традиційно не дає прогнози щодо курсу, але декларує  про те, що ми будемо ефективно забезпечувати наш мандат цінової стабільності і курсової стійкості", - зазначив Пишний.

Водночас він звернув увагу на те, що останнім часом гривневі активи стали значно привабливішими.

"Національний банк зміг розпочати реалізацію стратегії переходу від фіксованого курсу до керованої гнучкості, тому що гривневі активи, ваша гривня стала привабливою і ви тепер вирішуєте - вам знімати гривню чи все ж таки розраховувати на 16% річних. Чи зняти гривню і купити долар, який насправді може коливатися в обидва боки - як ревальвувати, так і девальвувати. І ви вирішуєте для себе. 

Це є насправді, в умовах війни, повернення до звичних ринкових умов, коли ви приймаєте свої фінансові рішення не однобоко під тиском тривоги, а маєте вибір, в основі якого лежить макрофінансова стабільність і курсова стійкість", - наголосив голова НБУ.

Як повідомляли "Ми-Україна", раніше голова НБУ Андрій Пишний розповів, що Україна має "план Б" на випадок складної економічної ситуації. Він наголосив, що минулого року Україні вдалося відновити функціонування внутрішнього боргового ринку.

Головне