До березня Україна отримає перемовну рамку щодо вступу в ЄС, - Гетманцев

До березня Україна отримає перемовну рамку щодо вступу в ЄС, - Гетманцев

Ключовим пунктом Нацстратегії доходів на 2024-2030, прийнятої 27 грудня, є євроінтеграція. Перемовну рамку стосовно отримання Україною членства в Євросоюзі Київ має отримати до настання весни, розповів в ефірі "Ми-Україна" очільник фінансового комітету ВРУ Данило Гетманцев.

"Відповідно до цієї перемовної рамки, вже залежатиме від нас, на скільки швидко ми імплементуємо у законодавство України норми ЄС і станемо невід’ємною частиною ЄС. Євроінтеграція - це передусім інституційні зміни, відкриття ринків для нашого бізнесу, дешеві гроші від ЄС і послідовність цих змін - це все те, що ми маємо робити наступного року", - зазначив він. 

Ще одним важливим пунктом документу є макрофінансова стабільність.  

"Маємо здобутки цього року. Якщо ми входили у 2023 рік з інфляцією 26%, то у грудні - вже 5%. Інфляція достатньо сильно уповільнилася, і ми маємо стабільно працюючу і прибуткову банківську систему, також маємо стабільну гривню", - додав він. 

Серед інших пунктів Гетманцев виокремив безпековий фактор, детінізацію та підтримку бізнесу. 

Нагадаємо, 24 грудня голова комітету ВРУ з спростував чутки про настання апокаліпсису в Україні через нібито закінчення в країні коштів. Він наголосив, що фінансової катастрофи не буде і  що надходження продовжують йти за різними напрямками. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, економіст Олексій Кущ розповів, що українській економіці вдалось адаптуватися до війни та ризиків, які її супроводжують, настільки, що вплив повномасштабного вторгнення у 2022 році на неї був меншим, аніж самий початок російської агресії у 2014. 

Головне