Громадяни, які розшукують осіб які зникли безвісти за особливих обставин, мають звертатися до уповноважених органів, а саме Міністерства внутрішніх справ та Національної поліції.
Про це повідомив заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко в ефірі “Ми-Україна”.
“Це МВС та, зокрема, секретаріат Уповноваженого, а також підрозділи Нацполіції, що відповідають за реалізацію відповідних функцій згідно із законом”, - пояснив заступник.
Після звернення до органів Національної поліції відкриваються нові можливості.
“Значно ефективніші, ніж звернення до “шахраїв із в’язниць”, “екстрасенсів” чи “ворожок”. Національна поліція має в розпорядженні цілий арсенал інструментів для збору та аналізу інформації”, - додав Тимченко.
Національна поліція також працює з аналітичною інформацією, перевіряючи дані, що з'являються у соцмережах, зокрема в російських “пабліках”, де можуть публікуватися відомості про осіб, які потрапили в полон.
“Ми можемо ідентифікувати особу за фотографією або зробити скриншот з відео, якщо з’являється інформація про осіб які перебувають у полоні”, - зазначив він.
Якщо є дані про осіб, яких допитують або примушують надавати інформацію про те як саме вони потрапили в полон, ми можемо встановити їхню особу.
“Національна поліція має численні інструменти для ідентифікації таких осіб і збору додаткових відомостей", - підсумував Тимченко.
Як інформував “Ми-Україна”, 7 листопада Андрій Єрмак на конференції у Канаді закликав окремі країни допомагати із розшуком наших полонених та надавати їм допомогу зі звільненням.