Держенергонагляд назвав дві причини відсутності ударів рф по енергетиці

Держенергонагляд назвав дві причини відсутності ударів рф по енергетиці

Російське окупаційне військо не завдає масованих ракетно-дронових ударів по енергооб'єктах України не тому, що накопичує боєприпаси "під ялинку". Цього року, на відміну від попередньо, на росіян діють два стримуючих фактори, розповів в ефірі "Ми-Україна" очільник Держенергонагляду Руслан Слободян. 

"Таких ударів як відбувалися рік тому наразі ми не спостерігаємо. І тут я думаю справа не в тому, що росіяни бережуть ракети на новорічну ніч. Наші "сусіди" розуміють тільки мову сили. Торік вони не чекали холодів і почали здійснювати обстріли української енергетики ще в середині жовтня і хотіли б продовжити це і цього року. Їх стримує два фактори: те, що Україна дуже серйозно підготувалась до таких викликів та ризиків, а також те, що ми маємо можливість завдати удару у відповідь, якщо такі кроки рф зробить. А чи готова до такого сама росія - це ще питання. Ми знаємо їх вразливі місця, і для ЗСУ або спецслужб не стане надскладним завданням знеструмити будь-який регіон рф в європейській частині або і навіть столичний", - розповів він. 

Слободян визнав, що попри відсутність масованих ударів по енергетиці, росіян щоденно з артилерії гатять по енергетичних об'єктах у прифронтовій зоні. На сьогодні близько 400 населених пунктів поблизу лінії фронту залишаються без струму і відновити його постачання наразі неможливо через обстріли, що не вщухають.

Нагадаємо, у Херсоні через російські обстріли, які стались у вівторок, 26 грудня, без електропостачання залишилися 70% абонентів. Енергетична інфраструктура в місті сильно постраждала.

Як писав "Ми-Україна" раніше, міністр енергетики Герман Галущенко розповів, що ворог практично щодня обстрілює українські об'єкти енергетичної інфраструктури, найбільше страждають Херсонщина, Донеччина, Харківщина та Сумщина. Проте він зазначив, що ключові випробування чекають на енергосистему далі.

Головне