Будуть переважно позитивні зміни: експерт пояснив, що зміниться після вступу України в ЄС

Будуть переважно позитивні зміни: експерт пояснив, що зміниться після вступу України в ЄС

Україна після вступу в ЄС отримає низку позитивних змін, які покращаться життя українців. Про це розповів політолог Ігор Рейтерович в ефірі програми "Панюта.Підсумки" на каналі "Ми-Україна".

"Я переконаний, що переважна більшість змін будуть позитивного характеру. Тому що, по-перше, про це свідчить досвід всіх країн, які стали членами Європейського Союзу і які отримали в першу чергу нові можливості. Інше питання, як вони цими можливостями скористалися. Але я тут чомусь переконаний, що ми, як українці, вміємо користуватися можливостями. Нам тільки треба дати для цього певний шанс. Другий момент пов'язаний з тим, що Європейський Союз сам по собі підтягує завжди до певного рівня ті країни, які стають членами Європейського Союзу. Знову ж таки, так було за всі два останні розширення, коли країни Центрально-Східної Європи ставали членами ЄС. Вони впродовж багатьох років після цього отримали суттєві дотації на розвиток економіки, на певне вирівнювання для того, щоб ці країни відповідали тому рівню, який є в Європейському Союзі", - зазначив Рейтерович.

Разом з тим він назвав позитивні моменти для українців, які вони матимуть після вступу України у Євросоюз.

"Якщо говорити конкретно про громадян, то це свобода пересування, нові можливості влаштуватися на роботу, кращий соціальний захист з точки зору, наприклад, трудового законодавства, верховенство права, нові можливості для освіти, певною мірою доступ до кращих послуг в певних сферах", - розповів експерт.

При цьому він висловив переконання, що Україна сама може багато чому навчити Європу.

"В нас є речі, з якими ми можемо туди заходити і казати: "Почекайте, ви не так це робите, зараз ми вам покажемо, як треба правильно". Це стосується нашої системи діджиталізації, нашої системи банківської, пошти, наприклад. Навіть деякі речі, які пов'язані з нашою системою освіти, нашою системою охорони здоров'я, вони також можуть бути кращими, ніж є в Європі", - наголосив Рейтерович.

Як повідомляли "Ми-Україна", голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявив, що Україна є головним пріоритетом Європейського Союзу.

Головне