Блокування рахунків через порушення мобілізації: Мін’юст пояснив, як працює механізм

Блокування рахунків через порушення мобілізації: Мін’юст пояснив, як працює механізм

В Україні вже понад 26 000 осіб зіткнулися з блокуванням банківських рахунків через несплату штрафів, накладених за порушення правил мобілізації. Про деталі цієї процедури розповів в ефірі "Ми-Україна" керівник центрального управління Міністерства юстиції Кирило Міненко.

“Є категорії справ по яким обов’язкове звернення виключно після рішення суду, є категорія справ, в тому числі адміністративних, де може вже направлятися відповідний штраф після того, як він не виконаний добровільно до державної виконавчої служби”, - заявив Міненко.

За його словами, по категорії справ, де є адміністративне стягнення за порушення правил мобілізації, накладається адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

“Якщо цей штраф добровільно не оплачується, тільки потім, вже направляються документи до ДВК, яка блокує рахунок боржника, але виключно на ту суму, якою є заборгованість”, - зауважив голова управління Мін'юсту.

Міненко додав, що вище цієї суми боржник може розпоряджатися коштами, при чому це стосується як фізичних, так і юридичних осіб.

“Боржник зразу попадає в реєстр боржників. Одразу після оплати, цього штрафу закривається виконавче провадження і знімається запис з реєстру боржників”, - сказав чиновник.

Міненко рекомендує сплачувати штрафи самостійно і не доводити до ДВК, бо це дешевше.

“Поряд зі штрафом оплачується 10% стягнення у вигляді виконавчого збору і ще витрати виконавчого провадження”, - додав він.

Як писав "Ми-Україна" раніше, головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський наголосив, що всі відомості, які стосуються мобілізаційного процесу, мають конфіденційний характер.

Головне