Близько 200 000 людей уже подали заявки на відновлення житла, - Мін’юст

Близько 200 000 людей уже подали заявки на відновлення житла, - Мін’юст

Близько 200 00 українських родин подалися на участь у програмі єВідновлення внаслідок пошкодження або повного руйнування житла через бойові дії. Відповідні дані в ефірі Ми-Україна навів керівник Центрального управління Міністерства юстиції Кирило Міненко.

"Це і пошкодження, і тотальне знищення. В дійсності для того, щоб отримати компенсацію за повне знищення, має бути доступ до того, що з цього житла залишилося. Тому що комісія має впевнитись у повному знищенні", - уточнив він. 

Таким чином, якщо житло було знищене на окупованій території, то наразі отримати компенсацію за нього - неможливо. 

За приблизними підрахунками Мін'юста, загалом до пів мільйона осіб в Україні мають право або звернутися за компенсацією за пошкоджене житло, або за житловими сертифікатами на придбання нового.  

Як відомо, у вересні Кабмін збільшив до 15 позицій перелік бізнесів, які можуть доєднатися до програми єВідновлення. До програми можуть долучатися підрядники теслярських робіт, обладнання для водопроводу та опалювальної системи, підрядники з електрики, підрядники з бетонних робіт, покриття для підлоги.

Нагадаємо, очільниця Комітету організації державної влади Олена Шуляк раніше повідомляла, що з 1 січня в Україні запрацює механізм, коли можна буде отримувати компенсації тим людям, які зробили ремонт за власний кошт. На додачу також готується до запуску програма, яка охоплюватиме поточні ремонти у разі якщо сума відшкодування перевищує 200 000 грн.

Як писав "Ми-Україна" раніше, середня виплата в межах реалізації програми єВідновлення становить 78 000 грн.

Головне