Аварійна допомога е/е від ЄС дорожча ніж комерційний імпорт, - Галущенко

Аварійна допомога е/е від ЄС дорожча ніж комерційний імпорт, - Галущенко

Україна веде перемовини з європейськими регуляторами стосовно нарощування обсягів імпорту електроенергії з 1,7 ГВт до 2,2 ГВт. При цьому щоденно Україна імпортує різну кількість е/е, що залежить від дефіциту в мережі, розповів в інтерв'ю "Ми-Україна" голова Міненерго Герман Галущенко. 

"Нещодавно відбувся візит Урсули фон дер Ляєн до Києва, була так само енергокомісарка Кадрі Сімпсон. Вони публічно сказали, що розраховують на розширення в найближчий час (імпорту - ред.) до 2 ГВт з перспективою до 2,5 Гт. Але оце збільшення воно буде поступове, це буде поетапне підняття. Але для нас важливе безумовно таке рішення, навіть зростання до 2 ГВт дає більше надійності для енергосистеми", - зазначив він.

Галущенко розповів, що щоденно Україна імпортує різну кількість електроенергії.

"Від чого це залежить? - Насправді тут ключове питання, чи ж дефіцит в системі. Тобто якщо дефіцит є, то безмовно намагаємося максимально запонвити цей перетік, щоб імпортувати по-максимуму електроенергії. У азі, коли дефіциту нема, то імпорт відповідно падає", - пояснив міністр.

"Є ще один трек - це так звана аварійна допомога. Вона надається, наприклад, у разі, коли відбувся обстріл і щось сталося. І ми бачимо, що ми не контрактували комерційний імпорт, але нам треба допомога. Тоді ми просимо партнерів "Буль ласка, нам потрібна додаткова допомога в такому разі". Насправді вона і дорожча, ніж імпорт, але питання в тому що вона надається тільки коли є відповідний ресурс у сусідів", -підсумував Галущенко. 

Як писав "Ми-Україна" раніше, президент  Володимир Зеленський провів енергетичну Ставку, головною темою якої стала комплексна підготовка до зими. 

Головне