Аграрний сектор України в умовах війни став основою експорту нашої країни. Більше про перспективи агросектору та складнощі, з якими стикнулися українські фермери цьогоріч в ефірі "Ми-Україна" розповів член комітету з питань фінансів та митної політики Олексій Леонов.
"Аграрний сектор сьогодні об'єднує всі регіони, ситуація складна і не лише через воєнний чинник. Аграрії говорять, що цього року, на жаль, підкачали погодні умови - замало було опадів. Але з технічної точки зору, перспективи досить оптимістичні. На кінець жовтня через порти Одеси було експортовано 1 млн тон агропродукції. Робота українських експортних коридорів знаходиться в зоні постійної уваги нашого президента і 31 жовтня на ставці серед основних питань був захист півдня України від російських атак. І така увага, насправді, є зрозумілою, бо Одещина межує з ЄС і це об'єктивно перетворює Одесу на провідний логістичний хаб, який відіграє дуже вадливу роль в інтеграції України до Євросоюзу", - зазначив він.
Леонов навів дані Держмитслужби України, які свідчать, що за дев'ять місяців поточного року Україна експортувала за кордон зернових на 5,8 млрд доларів, а продукції металургії - лише на 1,65 млрд.
Він підкреслив, що зара багато також залежить від підтримки українських аграріїв.
Нагадаємо, станом на кінець жовтня, за оцінкою Всеукраїнської аграрної ради, втрати українських аграріїв зараз сягнули 3,5 млрд доларів. За даними спілки, фермери перебувають "на межі виживання".
Як писав "Ми-Україна" раніше, у ВМС ЗСУ повідомили, що український зерновий коридор, попри російські загрози і погрози працює та розширюється. Станом на сьогодні ним експортовано вже майже 1500 тонн продукції.