Експерт пояснив, скільки систем ППО треба для повного захисту України

Для захисту всієї території України від ракет треба, щоб на один об’єкт було 5-6 батарей ППО. Таку цифру в ефірі телеканалу “Ми-Україна” озвучив головний редактор Defense Express Олег Катков.

За його словами, для повного закриття території України потрібно стільки систем ППО, скільки не може бути нам передано в принципі.

“Ці комплекси (ППО – ред.) призначені для захисту важливих об‘єктів. Наприклад, для того, щоб закрити одне місто з двох напрямків, мова повинна йти одразу про 2 батареї як мінімум. А насправді, на один об‘єкт зазвичай виділяється так звана формація у вигляді батальйону, там 5-6 батарей має бути”, – пояснив Катков.

Як повідомляли “Ми-Україна”, президент Литви Гітанас Науседа повідомив, що його країна планує надати Україні системи протиповітряної оборони.

Також стало відомо, що прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні доручила надати Україні батарею ЗРК SAMP/T. Цей комплекс є одним з найбільш сучасних елементів європейської протиракетної оборони та здатен збивати балістичні ракети.

Головне