Від початку дії угоди про “зерновий коридор” з портів Великої Одеси Україна відправила 21 мільйон тонн зерна. Майже половина вказаного обсягу припала на експорт кукурудзи.
Про це в ефірі "Ми-Україна" розповів речник оперативного штабу Одеської ОВА Сергій Братчук. Він зазначив, що "зерновий коридор" - це те, чим Україна може пишатися.
“Порти Великої Одеси працюють. Ми говоримо, вже традиційно, що російська сторона саботує роботу структури, яка перевіряє судна. Зараз ситуація також доволі складна. Обсяги, на жаль, навіть не такі як були у січні, я вже навіть не порівнюю з осінню минулого року. Напередодні вийшли чотири судна з портів. Сподіваюся, вони пройдуть перевірку. Загалом вже понад 21 мільйон тонн зерна було відправлено до пунктів призначення. Найбільше - кукурудза, а потім пшениця", - зазначив він.
За даними ООН, в межах реалізації “зернової угоди” в цілому України експортувала 21 043 307 тонн агропродукції. З них 47% - це кукурудза, 29% - пшениця, 5% - соняшникова олія та шрот.
В розрізі країн-отримувачів продовольства в лідерах Китай (4,2 млн тонн), Іспанія (3,8 млн тонн), Туреччина (2,4 млн тонн) та Нідерланди (1,2 млн тонн).
Нагадаємо, Україна у січні змогла експортувати “зерновим коридором” на третину менший обсяг сільгосппродукції, ніж місяцем раніше. Число кораблів, які виходять за добу з українських портів скоротилось до мінімуму. Причина - саботаж роботу "зернової ініціативи" росіянами.
Як писав "Ми-Україна" раніше, наступним Генеральним секретарем НАТО може стати колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон. Але він не єдиний кандидат на посаду чинного Генсека Єнса Столтенберга. Серед можливих кандидатур: Урсула фон дер Ляєн (президент Європейської комісії), екс-президентка Литви Даля Грибаускайте, екс-президентка Естонії Керсті Кальюлайд, а також віце-прем’єр-міністр Канади Христя Фріланд та екс-президентка Хорватії Колінда Грабар-Кітарович.