Заморозити Європу не вдалось. Ціна на газ в регіоні обвалилась до $610 за тисячу кубів

Заморозити Європу не вдалось. Ціна на газ в регіоні обвалилась до $610 за тисячу кубів

Ціна лютневого ф'ючерсу на TTF на біржі ICE Futures сьогодні перебуває на позначці 56,6 євро за 1 МВт-год або приблизно $613 за тисячу кубометрів. Сьогоднішній показник є на 12,6% нижчим за той, що був зафіксований під час попереднього торгового дня.

Головна причина - тепла зима, яка сприяє скороченню споживання, а відтак і збереженню високих запасів в сховищах країн Європи. Також допомагають і сильні вітри в регіоні, завдяки яким збільшується частка вітрової генерації.

Як відомо, Кремль розраховував за допомогою високих цін не блакитне паливо зупинити підтримку Європою України. Ще торік Москва практично зупинила постачання ресурсу в європейські країни. Втім тепла погода та різноманітність джерел постачання газу змогли заспокоїти ринок.

Як писав "Ми-Україна" раніше, Молдова анонсувала відкриття вільного доступу до віртуального реверсу (backhaul) з українською ГТС для всіх зацікавлених компаній. Завдяки цьому замовники послуг з України отримають змогу транспортувати газ неросійського походження з з LNG-терміналів у Греції та Туреччині або ресурсу азербайджанського видобутку.

Головне