Європа отримала рекордні обсяги нафти зі США у березні

Європа отримала рекордні обсяги нафти зі США у березні

Експорт нафти зі США в Європу цього місяця оновив рекорд. Показник досягнув в середньому 2,1 млн барелів на день у березні 2023 року.

Як пише Reuters, цьому посприяли істотні знижки стосовно світового еталона та слабкіший попит всередині США.

За даними видання, рекордний експорт нафти зі США в Європу та Китай цього місяця відображає зміцнення ролі Сполучених Штатів в якості постачальника після повномасштабного вторгнення рф до України.

У зв'язку зі святковими днями у США та традиційним сезоном ремонтних робіт зупинили свою роботу більш як 10 нафтопереробних заводів в країні. З огляду на це попит на сиру нафту скоротився, відповідно зріс дисконт американської нафти проти еталонної марки Brent. 

Розрив у вартості між двома марками наприкінці січня виріс до понад семи доларів. Для поточного року цей показник є рекордним. Низька ціна підштовхнула іноземних покупців до укладення “шквалу угод”. 

Аналітики прогнозують, що експорт нафти зі США до Європи у найближчі місяці залишатиметься на стабільно високому рівні. Пропозиція у США також зростатиме в міру закінчення сезону ремонтних робіт на місцевих НПЗ.

Як писав "Ми-Україна" раніше, український повнометражний мультфільм “Мавка. Лісова пісня” за три пари вихідних прокату зібрав понад 81 млн грн бокс-офісу. Тепер “Мавка” встановила новий рекорд із касових зборів серед українських стрічок.

За перший вікенд прокату мультик “Мавка” також встановив рекорд – зібрав 25 млн грн, що стало найкращим результатом зі зборів серед українських релізів.

Головне