В ЄС підтримали обмеження цін на російську нафту

В ЄС підтримали обмеження цін на російську нафту

Лідери держав-членів Європейського Союзу погодились продовжувати санкційний тиск на російську федерацію шляхом обмеження цін на нафту, аби покарати її за повномасштабне вторгнення в Україну.

Про це йдеться у висновках саміту ЄС щодо України, передає "Європейська правда".

Європейський Союз підтримує подальше збереження й посилення колективного тиску на Росію, зокрема за допомогою можливих подальших обмежувальних заходів, а також продовженню роботи над обмеженням ціни на нафту разом з партнерами.

"Європейська Рада підкреслює важливість і невідкладність активізації зусиль для забезпечення ефективної імплементації санкцій на європейському та національному рівнях і твердо зобов'язується ефективно запобігати і протидіяти їх обходу в третіх країнах і з боку третіх країн",  – підкреслили лідери ЄС.

Європейська рада пропонує Раді ЄС та Єврокомісії посилити необхідні інструменти правозастосування. Крім того, розробити разом з державами-членами повністю скоординований підхід із цією метою.

"Європейський Союз посилить свою роботу з партнерами з метою протидії неправдивим російським наративам та дезінформації про війну", – зазначається у висновках.

Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, МАГАТЕ не змогло домовитись про зону безпеки біля ЗАЕС. Переговори щодо зони безпеки тривали 8 місяців. Тепер йдеться про припинення бойових дій поруч з атомною електростанцією.

Головне