В Україні останнім часом фіксується посилення гривні, чому сприяла низка факторів. Про це в ефірі телеканалу "Ми-Україна" розповів член ради НБУ, доктор економічних наук Василь Фурман.
"На ті тренди, які є на валютному ринку, впливають дуже багато факторів. І коли ми спостерігаємо, що гривня посилюється протягом останніх тижнів, це позитивний фактор. Але чому це відбувається. Тобто я зараз назву групу факторів. Це дії Національного банку, а саме потілика фіксованого курсоутворення, депозитні програми від Національного банку, відсутність монетизації в цьому році, тобто, простими словами, Нацбанк не фінансує бюджетні видатки. Далі - значні золотовалютні резерви Національного банку, які на 01.02 складали близько 30 млрд доларів. Другий чинник - це сезонний фактор. Зазвичай гривня весною себе гарно почуває. Третій чинник - це МВФ, позитивні новини про війну. Четвертий фактор - значна міжнародна фінансова допомога. Ну і як результат цього всього, покращуються інфляційні очікування населення, бізнесу. Тому ці чинники позитивно впливають на курс української гривні", - зазначив Фурман.
Також він наголосив, що значно покращила б ситуацію української економіки зернова угода, якби вона запрацювала на повну потужність, а також експорт українського металу.
"Стриманий оптимізм на сьогодні є. Це завдяки цьому комплексу дій, який позитивно впливає на даному етапі", - пояснив Фурман.
Як повідомляли "Ми-Україна", член ради НБУ, доктор економічних наук Василь Фурман заявив, що українська національна валюта вже майже не реагує на ракетні удари рф.