"Укрнафта" буде нарощувати ресурсну базу

"Укрнафта" планує нарощувати стільки ж видобувних запасів, скільки видобуває ресурсів. Таким чином компанія прагне досягти коефіцієнта заміщення в 100%.

Про це повідомила прес-служба "Укрнафти". Як зазначається, на балансі компанії відповідно до міжнародної системи класифікації запасів (PRMS) наразі перебувають 24 млн тонн запасів категорії 2P. Водночас на Державному балансі корисних копалин обліковуються понад 250 млн тонн запасів та ресурсів.

"Потенційно, за рахунок розвідки та розробки родовищ, ці запаси можуть стати комерційними. При цьому, коефіцієнт заміщення запасів в "Укрнафті" зараз лише 30%. Тобто, на кожну тонну видобутої нафти ми прирощуємо лише третину запасів. Цей показник має бути більше 100% – на рівні бенчмарків сусідніх європейських компаній", - заявив директор компанії Сергій Корецький під час III Львівської антикризової нафтогазової конференції Ньюфолк НКЦ.

Крім того, у 2023 році компанія запланувала інвестиції в приріст ресурсної бази.Йдеться також про розвідувальні роботи в межах існуючих спецдозволів.

"Зараз ми маємо лише один спецдозвіл з 89-ти на геологічне вивчення. 200 квадратних кілометрів площі для пошуково-розвідувальних робіт, що знаходяться на заході України. Цьому спецдозволу 20 років. За весь цей час ним ніхто не скористався, хоча площа безумовно перспективна", – зазначив Корецький.

За його словами, цьогорік "Укрнафта" планує провести сейсморозвідувальні роботи за технологією 3D в межах спецдозволу, а також пошукове буріння. Востаннє подібні роботи підприємство проводило близько 10 років тому.

Як повідомляли "Ми-Україна" раніше, “Укрнафта” підписала Меморандум про співпрацю з Kernel, яка є однією з ключових аграрних компаній України.

Головне