Нафта продовжує втрачати в ціні вже третю сесію поспіль. Головними чинниками стали несподіване зростання запасів сирої нафти в США та посилена геополітична напруга через відновлення переговорів ядерних переговорів з Іраном.
Про це пише Reuters.
Ціна на нафту марки Brent знизилися до 64,75 дол. за барель, втративши 16 центів, а WTI подешевшала на 10 центів - до 61,47 дол.
За даними EIA (Energy Information Administration), запаси сирої нафти в США несподівано зросли на 1,3 млн барелів - до 443,2 млн.
“Несподіване зростання запасів, згідно з повідомленнями EIA, матиме тиск на зниження, особливо на WTI”, - заявив старший аналітик LSEG Oil Research Емріл Джаміль.
Аналітик додав, що це може додатково стимулювати збільшення експорту нафти США до Європи та Азії.
Водночас головний стратег Nissan Securities Хіроюкі Кікукава підкреслив, що зростання запасів - не єдиний чинник.
“Хоча зростання запасів у США викликає занепокоєння, деякі інвестори очікують, що літній сезон водіння, який розпочнеться після вихідних на День пам'яті, призведе до зниження акцій, обмежуючи подальше зниження”, - наголосив він.
Обидва основні індекси втратили по 0,7% у середу, 21 травня, після новин про п’яту фазу ядерних переговорів між США та Іраном, що має відбутися в Римі 23 травня. Ціни тимчасово підскочили, адже Ізраїль розглядає можливість ударів по іранських ядерних об’єктах.
Кікукава підкреслює: трейдери наразі уникають ризикових операцій через суперечливі сигнали: з одного боку йдуть дипломатичні переговори, а з іншого - сигналізують повідомлення про потенційні бойові дії.
Аналітик компанії Phillip Nova Пріянка Сачдева додала, що на ринок також впливає заява України про намір домагатися жорсткіших санкцій проти російського енергетичного сектора, що може вплинути на доступність російської нафти на глобальному ринку.
Як писав “Ми-Україна” раніше, у травні 2025 року Індія суттєво збільшила закупівлі нафти з рф та досягла найвищих обсягів імпорту за останні десять місяців.