Світові фондові ринки встановили історичні рекорди зростання після того, як президент США Дональд Трамп раптово оголосив про призупинення нових високих мит для більшості торговельних партнерів. Індекс S&P 500 злетів на 9,52%, а технологічний Nasdaq додав рекордні 12,16%, пише CNBC.
Які мита призупинив Трамп
9 квітня, після кількаденного падіння світових ринків, Трамп радикально змінив свій курс - він оголосив про 90-денну паузу щодо "взаємних" тарифів для майже 60 країн та Євросоюзу. Ці тарифи, які діяли всього 13 годин, були індивідуальні для кожного торговельного партнера США і відповідали розміру їхнього торговельного профіциту з Америкою. Імпорт із цих країн тепер обкладатиметься базовим митом у розмірі 10%, яке Трамп встановив для всіх товарів з-за кордону з 5 квітня.
Китай до переліку країн, для яких діє митна пауза, не увійшов. Натомість Трампа оголосив про збільшення мит на китайські товари зі 104% до 125%. Це рішення було прийняте після того, як Пекін анонсував плани відповідних заходів у вигляді 84% мита на американські товари.
Відтермінування мит на 90 днів: як пауза Трампа змінила світові фінансові ринки
Реакція фінансових ринків на рішення Трампа була миттєвою.
S&P 500 показав найбільший одноденний приріст з березня 2020 року, коли ринки відновлювалися після коронавірусного обвалу. Цей ріст за день займає третє місце за величиною з часів Другої світової для основного індексу фондового ринку.
Промисловий індекс Dow Jones виріс на 2962,86 пункту або на 7,87%, зафіксувавши найбільше зростання з початку пандемії.
Технологічний індекс Nasdaq Composite підскочив на 12,16%, показавши найкращий одноденний стрибок з січня 2001 року і другий найкращий денний результат за всю історію.
"Це переломний момент, на який ми чекали. Негайна реакція ринку була винятково позитивною, оскільки інвестори сприйняли це як крок до вкрай необхідної ясності", - прокоментувала президентка Bolvin Wealth Management Group Джина Болвін.
Європейські ринки також відреагували потужним зростанням:
- ф'ючерси на Euro Stoxx 50 зросли на 8,6%,
- ф'ючерси на німецький DAX підскочили на 8%,
- базовий індекс Stoxx Europe 600, який за попередні п'ять сесій впав на 12% до найнижчого рівня з січня 2024 року, почав відновлюватися.
Як писав "Ми-Україна" раніше, за попередні чотири торгові сесії до запровадження тарифної паузи S&P 500 вийшов на територію "ведмежого ринку" - індекс зазнав 12% збитків, Dow втратив понад 4500 пунктів, а Nasdaq впав більш ніж на 13% за цей період.