Російські нафтові компанії активізували операції з прихованого перевантаження нафти між суднами для підтримки експортних потоків після січневих санкцій США. Однак, попри це, поставки продовжують падати, а доставка енергоносія у Китай та Індію стає все складнішою, пише Bloomberg.
Дані відстеження суден показують, що перекидання вантажів з підсанкційних кораблів працює для підтримки потоків з російських портів у Тихому океані та Арктиці. Водночас ці маневри не можуть вирішити проблему з доставленням нафти кінцевим споживачам.
Після запровадження Америкою санкцій 10 січня жоден із дев'яти танкерів, що покинули Мурманськ після цієї дати, ще так і не розвантажили свій вантаж.
"На підтвердження того, що санкції кусаються, перші судна, які завантажилися в Мурманську після того, як 10 січня Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США внесло їх до чорного списку, до цього часу мали прибути до пунктів призначення до Індії. Але деякі з них були перенаправлені до Китаю, а ще один перевантажив свої бочки на інше судно. Третє - простоює на якорі далеко від пункту призначення", - йдеться у тексті видання.
Така ж ситуація спостерігається в в Тихому океані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Санкції проти російських танкерів: Власюк розповів, що доказів вистачає ще на 300 суден
Супертанкер, на борту якого знаходиться близько 2 млн барелів сирої нафти марки "Сокіл", стоїть на якорі біля узбережжя Яньтая в Китаї з 17 лютого. Ще три вантажі "Сокола" перебувають на спеціалізованих човникових танкерах, що курсують біля порту Находка, ймовірно, очікуючи перевантаження на інші судна. Один із них тримає свій вантаж уже більше місяця.
Дві партії сирої нафти сорту "Сахалін Бленд" перебувають на танкерах біля берегів Гонконгу, а третя партія зникла на початку цього місяця - або через таємне перевантаження на інший борт, або через приховане вивантаження на одному з нафтових терміналів у цьому районі.
Нафта марки ESPO в Тихому океані рухається "більш гладко". До процесу залучені танкери, які в "чорному списку" не значаться, вони підтримують рух барелів, переважно до Китаю. Деякі з них раніше перевозили іранську нафту.
За оцінкою, середні показники щодо поставок російської сирої нафти за останні чотири тижні скоротилися до 2,94 млн барелів на день, що на 3% менше, ніж за попередній період. З 10 січня з тихоокеанських портів рф було відправлено близько 51 млн барелів сирої нафти, але доставлено було менше 39 мільйонів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У рф зафіксували рекордні збитки у вугледобувній галузі - $575 млн
Як писав "Ми-Україна" раніше, Канада ввела нові санкції проти російських громадян і компаній, які підтримують агресію рф проти України.