Субсидія за тепло під час війни. Чи компенсує держава кошти, якщо для обігріву будинків одночасно використовується централізоване опалення, газ або електрика. Про це розповіла наша кореспондентка.
Додаткові гроші критично важливі для більшості українців в опалювальний сезон, адже більшу частину за комуналку тягнуть саме теплі батареї.
Галина з Києва опалює свою квартиру газом, на котлі стоїть режим 1, в приміщенні – чотирнадцять градусів, бо сума за місяць набігає немала, майже 3000 гривень.
Субсидію востаннє жінка отримувала три роки тому, та через плутанину з незрозумілими боргами від допомоги відмовилася.
З такими рахунками за комуналку жінка цілком може розраховувати на субсидію. Але, компенсацію за опалення їй дадуть лише за газ, а не за дрова. От якби в неї була можливість гріти хату ще і електрикою, тоді треба було зробити вибір – чим вигідніше палити та за яку послугу отримати компенсацію.
"Якщо використовуємо газу більше, ніж норма (яка визначена для призначення субсидій), а електроенергії ми використовуємо в рамках норми, то зрозуміло, що громадянину вигідніше використовувати електроенергію для опалення свого помешкання", - пояснила юрист центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Олена Маньківська.
Як повідомляв "Ми-Україна" раніше, сьогоднішній візит американського лідера США Джо Байдена до Києва має для України стратегічне значення. Як очікується, завдяки йому буде вирішено багато важливих питань, зокрема і тих, які “підвисли”.