Сума готівки в Україні зросла до 716 млрд грн: яких банкнот в обігу найбільше — НБУ

<strong>Сума готівки в Україні зросла до 716 млрд грн: яких банкнот в обігу найбільше — НБУ</strong>

Станом на початок 2023 року загальна сума готівки, що оберталася в Україні, досягла 716,1 млрд грн. Цей показник на 88,5 млрд грн (або 14,1%) перевищує торішній, інформує пресслужба Нацбанку. 

Чому в Україні у 2022 році зріс попит на готівку

В НБУ пояснюють істотне підвищення попиту на готівкову гривню російським повномасштабним вторгеннням. Відбувалось воно у дві хвилі: 

  • Перша - власне початок війни. Невизначеність змусила людей запасатись готівкою, “адже в перші дні війни українці не були впевнені, чи будуть працювати банки, чи можна буде розраховуватися платіжними картками”. Втім ця хвиля сповільнилась у квітні, коли люди пересвідчились у стабільності роботи українських фінустанов. 
  • Друга - початок масованих ракетних атак рф по енергетичній інфраструктурі. Перебої у роботі банків, банкоматів та pos-терміналів через відключення світла викликали відчуття, що готівка вже не така доступна, як зазвичай”. 

Статистика готівкового обігу на 1 січня 2023 року 

На одного українця на початок року припадало в середньому 71 банкнота та 169 платіжних розмінних і обігових монет (на 1 січня 2022 року -71 банкнота та 162 монети).

Рейтинг банкнот: яких купюр в обігу найбільше

Найбільше нині у готівковому обігу перебуває банкнот номіналом 500 гривень (26,5% від загальної кількості банкнот в обігу). Торік лідерство було за купюрою у 200 грн ( на 1 січня 2022 року її частка становила 25,1%).

Найменше зараз в обігу знаходиться 10-гривнених банкнот (3,7% від загальної кількості банкнот в обігу). На початку 2022 року позицію аутсайдера в рейтингу посідала купюра у 1000 грн. 

Рейтинг монет в обігу на 1 січня 2023 року 

Найбільше наразі в Україні в обігу монет номіналом 10 копійок (28,5% від загальної кількості монет в обігу), а найменше – монет номіналом 10 гривень (0,9%). 

Як писав "Ми-Україна" раніше, банківська система України з початку повномасштабної війни працювала на високу оцінку й не зупинилася жодного дня, продовжуючи обслуговувати потреби економіки, населення та держави

Головне