Росія перешкоджає роботі “зернового коридору”: у Босфорі утворився затор із майже 100 суден 

Росія перешкоджає роботі “зернового коридору”: у Босфорі утворився затор із майже 100 суден 

Росіяни навмисно перешкоджають українському експорту продовольства, гальмуючи інспекції суден у Босфорі в межах роботи “зернового коридору”. Станом на ранок вівторка, 10 січня, на перевірку чекає майже сотня кораблів, більшість з них перебуває в очікуванні ще з минулого року, інформує пресслужба Мінінфраструктури. 

“У Босфорі в черзі на інспекцію очікують 98 суден (21 – вже з продовольством на борту, а 77 – ті, що йдуть під завантаження). Більшість з цих суден стоять в Босфорі ще з минулого року через цілеспрямоване гальмування інспекцій росіянами”, - йдеться у повідомленні. 

Внаслідок цього країни, які потребують продовольства не можуть його отримати, а вантажовласники несуть мільйоні збитки. 

“Зерновий коридор”: скільки агропродукції експортувала Україна

В цілому від моменту набуття “зерновою угодою” чинності Україна відправила через Чорне море близько 17 млн тонн агропродукції. 

Лише за останні три дні з портів Великої Одеси 5 суден експортували 158,5 тис. тонн українського продовольства. Серед них балкер TRUE HARMONY з 26 тис. тонн агропродукції для Єгипту та балкер LEO 1 з 49,5 тис. тонн пшениці для Шрі-Ланки. 

Паралельно із “зерновою ініціативою” Україна запустила гуманітарну програму Grain from Ukraine. Вона спрямована на  забезпечення зерном країн, які опинилися на межі голоду та реалізується  спільно з World Food Programme. Обсяг акумульованих коштів, наданих міжнародними партнерами для української ініціативи Grain from Ukraine становить близько $200 млн.

Головне