росія раптово наростила інвестиції у держборг США

росія раптово наростила інвестиції у держборг США

Москва цьогоріч у вересні збільшила інвестиції в американський державний борг. Про це свідчать дані Мінфіну США, на які посилається Newsweek. 

У 2018 році рф почала різко зменшувати кількість грошей, вкладених у держборг США. Якщо спочатку це було 96 мільярдів доларів, то за два місяці сума впала спочатку до 48 мільярдів, а потім до 14 мільярдів.

Зараз йдеться про значно менші суми. Станом на кінець серпня Росія тримала в американських облігаціях всього 24 мільйони доларів. З них:

  • 21 мільйон у довгострокових облігаціях (їх можна повернути через 10-30 років, але вони дають більший прибуток),
  • 3 мільйони у короткострокових (їх можна повернути через рік, вони менш прибуткові, але надійніші).

В цілому упродовж 2024 року сума російських вкладень поступово зменшувалась - від 47 мільйонів у лютому до 24 мільйонів у липні.

Казначейські папери США - це спосіб, яким уряд країни позичає гроші. Це як боргові розписки,тобто уряд бере гроші зараз, а обіцяє повернути їх пізніше з відсотками.

В США кілька видів таких паперів:

  • T-bills - короткі (до року) - менший прибуток, але гроші можна швидко повернути,
  • T-Notes - середні (2-10 років) - виплачують відсотки двічі на рік,
  • T-Bonds - довгі (20-30 років) - найбільший прибуток, але гроші "заморожені" надовго,
  • TIPS - спеціальні - облігації, основна вартість яких коригується залежно від інфляції, захищаючи інвесторів від інфляційного ризику.

На сьогодні найбільшими утримувачами американських облігації є Японія (1,12 трлн доларів), Китай (772 млрд) та Велика Британія (747 млрд).

Як писав "Ми-Україна" раніше, американський Мінфін запровадив багато різних санкцій проти рф, щоб завадити їй фінансувати війну проти України.Обмеження стосуються як окремих людей, так і цілих галузей російської економіки. Водночас в Офісі президента вважають, що обмежувальних санкцій має бути більше, зокрема потрібні санкційні заходи про російського ЗПГ та тіньового флоту.

Головне