Реальна вартість електроенергії в Україні складає від 4 до 6 грн за кВт, - експерт

Реальна вартість електроенергії в Україні складає від 4 до 6 грн за кВт, - експерт

Реальна вартість електроенергії в Україні складає від 4 до 6 грн за кіловат. Про це розповів генеральний директор АТ "Оператор ринку" Олександр Гавва в ефірі національного телемарафону "Єдині новини".

"Електроенергія, як і будь-який товар, має свою вартість. Реальна вартість електроенергії в Україні складає від 4 до 6 грн за кіловат, в залежності від географії поставки. Населення, в свою чергу, сплачує або 1,44 грн за кіловат, або 1,68 в залежності від обсягу споживання. Решта покривається за рахунок державних виробників електроенергії", - зазначив експерт.

При цьому він наголосив, що ці кошти можна було б направити на модернізацію обладнання або підготовку до нового опалювального сезону.

"Ці кошти могли б направити на модернізацію обладнання, його відновлення і підготовку до наступного ОЗП (осінньо-зимовий період, - ред.) та у вигляді дивідендів у бюджет. Як наслідок - ми платимо доволі високу ціну за здешевлення енергоресурсів. 40 млрд грн - це багато винищувачів F-16, це багато озброєння, яке Україна могла б закупити", - заявив Олександр Гавва.

Як повідомляли "Ми-Україна", доктор політичних наук, експерт аналітичного центру “Об’єднана Україна” Ігор Петренко заявив, що сплачувати у разі підвищення тарифу на електроенергію за користувачів на тимчасово окупованих територіях повинна росія. 

Головне