Правила гри будуть рівними для всіх: в Мінекономіки пояснили відмову від аукціонів на Prozorro

Правила гри будуть рівними для всіх: в Мінекономіки пояснили відмову від аукціонів на Prozorro

Зміна умов проведення торгів на Prozorro дозволить покращити ефективність закупівель. Так вважають у Міністерстві економіки України, заявила заступник міністра економіки Надія Бігун.

За її словами, після зміни правил проведення торгів учасники аукціонів будуть відразу озвучувати ту мінімальну ціною, з якою вони готові підписувати контракт.

"З початком блекаутів конкуренція в системі закупівель суттєво зменшилася, як і кількість учасників. На кінець грудня 88% торгів фактично вже проходило без аукціонів – лише з одним учасником. Щоб змінити цю ситуацію і дати бізнесу впевненість, що правила гри будуть рівні, було прийнято рішення про зміни правил проведення торгів на Prozorro", - заявила Бігун.

При цьому вона наголосила, що умови проведення торгів змінили лише на деякий час.

"Це тимчасове рішення. Разом з тим, ми продовжимо діалог з бізнесом для того, щоб відслідковувати ситуацію та за необхідності приймати відповідні рішення", - зазначила заступник міністра економіки.

Варто зазначити, що відтепер торги проходитимуть виключно в один етап - учасники зможуть пропонувати лише одну ціну й вона буде остаточною. Переможцем тендеру буде ставати той, хто відразу подасть найнижчу оптимальну пропозицію.

"Ми (уряд, - ред.) розраховуємо, що наші дії допоможуть нам зберегти конкуренцію в торгах, тому що саме відкрита конкуренція – це найкращий запобіжник того, щоб не створювати корупційні ризики", - наголосила Бігун.

Нагадаємо, напередодні Кабінет міністрів Україні на 6 місяців змінив правила проведення торгів, тим самим забезпечивши рівний доступ до системи публічних закупівель Prozorro. Зокрема, був скасований "аукціон".

Головне